VizesizDünya blog sayfası, AB göçmenlik hukuku uzmanı Tamer Ulay tarafından yönetilmektedir.

1963 Ankara Anlaşması ile Türk vatandaşlarına sağlanan vize kolaylıklarında çok sayıda konferans ve seminerde konuşmacı olarak yer alan Tamer Ulay, İngiliz itiraz mahkemelerinde görülen ve Garth Coates hukuk firmasınca görülen tüm dosyalara ciddi katkılarda bulunmuştur.

İngiltere’nin yanısıra, Portekiz, İspanya, Yunanistan, Hollanda, İsveç ve Almanya’daki Ankara Anlaşması vizeleri üzerine uzman olan Tamer Ulay, Türk vatandaşlarına, Avrupa Birliği müfredatı ve AB ülkelerinin yerel yasalarında tanınan ayrıcalıklar sayesinde Altın Oturma Izni (Golden Residency) programlarının yaratıcılarındandır.

Altın Oturma İzni programı ile Türk vatandaşları, artık bir çok AB ülkelerinde yüksek miktarlarda yatırım yapmadan ve hatta iş kurmadan oturma izni alabilmektedir.

İngiliz Yüksek Mahkemesinde veya doğrudan İçişleri Bakanlığı ile varılan uzlaşmalarla başarıyla tamamlanan belli başlı dava dosyaları:

ÇİÇEKLİ DOSYASI
Aydoğdu davasına karşı açılan Çiçekli davası sonucunda, davacı Erdoğan Çiçekli davayı kazanmış ve tazminat alması sağlanmıştır

AKTUNCA DOSYASI
Trafik suçlarından dolayı verilmeyen kalıcı oturma iznine konu olan ilgili yönetmeliğin iptali sağlanmıştır

VOLKAN DOSYASI
Türk vatandaşlarına verilen haksız 10 yıl giriş yasağının iptali sağlanmıştır.

ERBİL DOSYASI
Haksız kalıcı oturma izni yasağının kaldırılması sağlanmıştır.

KAPLAN VE INCE DOSYALARI
Ankara Anlaşması vizelerinde, potansiyel müşteri mektubu ve iş planı hazırlama zorunluluğunun iptali sağlanmıştır

CEKINCE DOSYASI
Ankara Anlasması vizesinde, İngiltere’de belli bir süre yaşama zorunluluğu ve kurulan işin İngiltere’de gerekli olması koşulunun iptali sağlanmıştır.

%d blogcu bunu beğendi: