İngiltere’nin Brexit süreci, Avrupa Birliği ülkelerinin oy birliği ile aldığı karar sonrasında en geç Ekim ayının sonuna kadar uzatıldı. Ancak bu uzatma esnek bir uzatma olacak ve İngiltere en geç bu tarihe kadar dilediği zaman AB’den ayrılabilecek.

Brexit sürecinin en az 2 ay, en fazla 6 ay daha uzatılmış olması en çok Türk girişimcilerin işine yarıyor. Ankara Anlaşmasına dayanarak İngiltere’de iş kurmak isteyen ancak çeşitli nedenlerle bu isteklerini halen gerçekleştiremeyenlerin önlerinde artık en az 2 ay süre daha var.

Garth Coates Avukatlık bürosundan, AB göçmenlik hukuku uzmanı ve vizesizdünya blog yazarlarından Tamer Ulay, 18-19 Nisan tarihleri arasında İstanbul’da olacak ve Ankara Anlaşması’nda hukuki destek arayanlarla bire bir görüşmeler yapacak. Birer saatlik dilimler halinde yapılacak özel görüşmeler, Şişli Marriott otelin executive salonunda gerçekleştirilecek.

Katılım sadece sınırlı sayıda davetliye açık ve ücretli olacak. 1 saatlik özel görüşme ücreti ise 100 Euro.

Katılım ve davetiye için:
https://coatesglobal.as.me/ecaa


Vizesiz Dünya

Vizesiz Dünya, İngiltere Göçmenlik Kanunu'nda olan değişiklikleri, vizelerde yaşanılan sorunları ve haksızlıkları, mahkeme kararlarını burada bilgisayar ekranlarına taşıyor.

%d blogcu bunu beğendi: