Türkiye ve İngiltere  hükümetleri arasında Ankara Anlaşmasında yeni model arayışları hızla sürerken, aynı zamanda Brexit takvimiyle eş zamanlı olarak Ankara Anlaşması’nda sona doğru yaklaşılıyor.

Bu durum, İngiltere’de Ankara Anlaşması ile bulunan binlerce Türk vatandaşını, anlaşmanın geleceği hakkında endişeli bekleyişe yöneltiyor.

Bugün itibarıyla, Ankara Anlaşması başvurularında Temmuz 2017’de başvurmuş olanların dosyaları inceleniyor. Ancak, kalıcı oturuma Şubat ve Mayıs 2017’de başvurmuş olanların büyük bir çoğunluğu halen inceleme için bekliyor. Bu konuda Home Office nezninde girişimlerimiz oldu ve kısa sürede bu sorunun çözüleceğine inanıyoruz.

İçişleri Bakanlığı’nın Ankara Anlaşması dosyalarında son 2 haftada verdiği kararlarda gözlenen red sayısındaki artışların nedenleri, Ankara Anlaşması’nın geleceği ve yeni model arayışlarının ne olacağı 18 Kasım Cumartesi günü Garth Coates Avukatlık Firması uzmanlarının vereceği kapalı bir seminerde tartışılacak ve vize uzatmalarında ve kalıcı oturum başvurularında yapılması gerekenler anlatılacak.

Katılım hakkında detaylı bilgi için: https://vizesizdunya.wordpress.com/2017/11/09/ankara-anlasmasi-seminer-duyurusu-londra/

 


Vizesiz Dünya

Vizesiz Dünya, İngiltere Göçmenlik Kanunu'nda olan değişiklikleri, vizelerde yaşanılan sorunları ve haksızlıkları, mahkeme kararlarını burada bilgisayar ekranlarına taşıyor.

%d blogcu bunu beğendi: