15 – 16 Temmuz’daki kanlı darbe girişimi sonrasında, Türkiye’den yurtdışına göç etmek isteyenlerin sayısında çok ciddi artış yaşandı. Sadece kendi firmamıza, darbe girişiminden bugüne son 1 hafta içinde gelen arama sayısı, dünyanın diğer ülkelerinden aynı süre içinde yapılan arama sayısının toplamını geçti. Darbe girişimi öncesi normalde her 100 aramadan sadece 7’si Türk vatandaşlarından geliyorken, son 1 haftada Türk Vatandaşlarından gelen aramaların oranı %55 oldu.

İngiltere ve Avrupa Birliği ülkelerinde yatırım yaparak veya iş kurarak göç etmek isteyenlerin sayısında çok ciddi bir artış gözlenirken, Ankara Anlaşması ve Portekiz’de konut alarak çifte vatandaşlık programı en çok ilgi gösterilen programlar arasında yer alıyor.

Artış bu haliyle devam ederse, batılı ülkelerin vize faaliyetlerini durdurması ve ileri aşamalarda sınırların kapatılması söz konusu olabilir.

Öte yandan, potansiyel göçmen sayısındaki bu olağanüstü artış, bir başka tehlikeyi daha beraberinde getiriyor. Artış bu haliyle devam ederse, batılı ülkelerin vize faaliyetlerini durdurması ve ileri aşamalarda sınırların kapatılması söz konusu olabilir. Bu tehlikeyi de göz önüne alarak, başvuruların panik havası yaratılmadan ve daha fazla gecikme yaşanmadan yapılması çok ciddi önem taşıyor.

Yurtdışına göç etmeyi düşünenlerin, bilgi alabileceği web sitesi adresleri: www.ingilterevizesi.com ve www.vizesizdunya.com

Türkiye’den taleplerin çok ciddi sayılara ulaşması nedeniyle, Garth Coates Solicitors tarafından Ekim ayında İstanbul’da yapılması planlanan Avrupa Birliği Yatırım ve Çifte Vatandaşlık Seminerlerinin, Ağustos ayına çekilmesi kararlaştırıldı. İlerleyen günlerde, gerekli duyurular bu sayfalarımızdan yapılacaktır.


Vizesiz Dünya

Vizesiz Dünya, İngiltere Göçmenlik Kanunu'nda olan değişiklikleri, vizelerde yaşanılan sorunları ve haksızlıkları, mahkeme kararlarını burada bilgisayar ekranlarına taşıyor.

%d blogcu bunu beğendi: