mahkeme karariBir önceki blog yazımı yayınladıktan sadece dakikalar sonrasında müvekkillerimden çok yoğun email ve yorum aldığım için ekleme ihtiyacı duydum. Önceki blog yazımda da güncellediğim üzere, mahkeme hakkı 6 Nisan 2015 ten sonra başvuranlarda kaldırılmıştır.

Eğer şu anda Home Office’de karar için bekleyen bir başvurunuz varsa, ve başvurunuzu 5 Nisan ve öncesinde yaptıysanız, vizeniz red edilmesi durumunda size mahkeme hakkı verilecektir. Tabii bunun için, vize başvurunuzu vizeniz bitmeden önce yapmış olmanız gerekiyor. Vizeniz bittikten sonra başvurunuzu yapmış iseniz, başvurunuzun 5 Nisan’dan önce yapılıp yapılmadığına bakılmadan mahkeme veya administrative review hakkınız olmayacaktır.

Şu anda Ankara Anlaşmasında bulunuyor iseniz ve henüz vizenizi uzatmak (örneğin 1. yıldan 3 yıllık vizeye) veya süresiz oturum izni için başvurmadıysanız, başvurunuz değerlendirilirken son değiştirilen kurallara göre işlem göreceği için, mahkeme hakkınız olmayacaktır.


Vizesiz Dünya

Vizesiz Dünya, İngiltere Göçmenlik Kanunu'nda olan değişiklikleri, vizelerde yaşanılan sorunları ve haksızlıkları, mahkeme kararlarını burada bilgisayar ekranlarına taşıyor.

%d blogcu bunu beğendi: