ankara anlasmasiGeçen hafta itibarıyla, Sheffield’deki ECAA ekibi, Ingiltere’den Ekim ayının 2. haftasında yapılan başvuruları incelemekteydi. Bu durumda, şu an için, Ankara Anlaşmasına İngiltere’den başvuranların ortalama bekleme süresi, 4 ay diyebiliriz.

İnceleme yapan memurlar, şu anda en çok şu evraklara dikkat ediyorlar.

1- Bir işyeri açılmış ve Lease agreement yapılmış ise, Title Deed’de, yani tapuda, kiralayan kişinin adının olup olmadığına bakılıyor. Eğer kayıt yoksa, o işyerinin gerçek sahibinin başvuran kişi olmadığı iddiasıyla başvuru red edilebiliyor.

2- Yanında eleman çalıştıranların, EMPLOYER’S LIABILITY INSURANCE yaptırıp yaptırmadıklarına dikkat ediliyor, eğer bu yapılmamışsa, yasalar çiğnendiği için başvuru red edilebilir.

3- Public Liability Insurance yapılıp yapılmadığına dikkat ediliyor.

4- Polis kaydının 7 günlük süre içinde yaptırılıp yaptırılmadığına bakılıyor.

5- Ödenen vergilere ve NI Contribution ödemelerine bakılıyor.

Her zamanki gibi, dosya incelemeleri çok sıkı bir şekilde yapıldığı için, başvuranların dosyalarını dikkatlice hazırlamalarında yarar var. Önceki yıllardaki gibi kolay vize veren memurlar yok artık. Ne yaptığını bilen, hangi dosyalara bakması gerektiğinin bilincinde olan memurlarla karşı karşıya olunduğu unutulmamalı.


Vizesiz Dünya

Vizesiz Dünya, İngiltere Göçmenlik Kanunu'nda olan değişiklikleri, vizelerde yaşanılan sorunları ve haksızlıkları, mahkeme kararlarını burada bilgisayar ekranlarına taşıyor.

%d blogcu bunu beğendi: