davaYöneticileri, sahte evlilik vizelerine aracılık etmekten ceza alan Tevfik Suleyman firması ile Anlaşması vizesine başvuranların dosyaları nihayet incelenmeye başlandı.

Ankara Anlaşması dosyalarına bakan Sheffield’deki ECAA – Ankara Anlaşması vizesi ekibinden aldığım habere göre, Tevfik Süleyman firmasından gelen dosyaların özel bir ekip tarafından incelenmesine 7 Kasım 2013 te başlandı. Daha önceki blog yazılarımda da bahsettiğim üzere, İngiltere İçişleri Bakanlığı, bu firma ile Ankara Anlaşmasına başvuranların dosyalarında ciddi sahtekarlıklar yapıldığına inanıyor. Bundan dolayı  bu firma ile Ankara Anlaşmasına başvuranların dosyalarının özel bir ekip tarafından dikkatlice incelenmesine karar verilmişti.

Tüm insan haklarının ayaklar altına alındığı bir başka bakanlık uygulamasına uzun zamandır şahit olmaktaydım. Çünkü, başvurusuna yanıt almak için 2 yılı aşkın zamandır bekleyenler var.  Tek suçu, bu firma ile başvurmak olan onlarca masum insan, 2 yıla yakın zamandır İngiltere’de pasaportsuz esaret hayatı yaşıyor. Aralarında yakın akrabalarını kaybedenler ancak pasaportu bakanlıkta olduğu için Türkiye’deki cenazelerine gidemeyenler de var.

Ankara anlaşmasına bakan ekiple yaptığım görüşmede, bu firmadan başvuranların yakın bir zamanda başvurularına sonuç alabileceklerine dair bilgi aldım. Umarım, bu haber Tevfik Süleyman mağdurlarını bir ölçüde rahatlatacaktır.


Vizesiz Dünya

Vizesiz Dünya, İngiltere Göçmenlik Kanunu'nda olan değişiklikleri, vizelerde yaşanılan sorunları ve haksızlıkları, mahkeme kararlarını burada bilgisayar ekranlarına taşıyor.

%d blogcu bunu beğendi: