Parası olana 4 yılda Kanada vatandaşlığı

Vizesiz Dünya tarafından tarihinde yayınlandı

Parası olana zaten bütün Dünya açık demeyin. Göçmenlik hukuku üzerine çalışmaya başladığım ilk günden bu güne, parası ve ünü olup da, vize kuyruklarında bekleyen ve vize memurunca geri çevrilen çok kişiye şahit oldum. Sadece Türkiye’deki ünlü veya zenginler değil, tüm dünyanın tanıdığı ünlü bir Hollywood yıldızı’nın Home Offıce tarafından geri çevrildiğine de şahit oldum.

Ancak bunların hiçbiri bir gerçeği değiştirmiyor. Parası olan, olmayana göre her zaman daha şanslı.

Kanada QUEBEC eyaletinin, parası olan yatırımcılara kapıyı sonuna kadar açması bunun en belirgin örneği.

Eğer, toplam değeri 1,600,000 kanada doları tutarında mal varlığınız varsa, Kanada’ya göçmen olarak gidebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, Kanada’da yatırım yapmanız.

1,600,000 Kanada Dolarım varsa neden Kanada’ya gideyim, diye düşünebilirsiniz. Durum bildiğiniz gibi değil. Kanada vatandaşlığı, dünyanın bir çok ülkesine vizesiz seyahat olanağı sağlıyor ve dünyanın en iyi sağlık sistemlerinden birine sahip olan Kanada genel sağlık sigortasından ücretsiz yararlanma olanağı veriyor. Dahası, ABD’de çalışmak isteyenlere daha kolay koşullarda çalışma olanağı veriyor.

Fırsattan yararlanmak için paranızın hepsini Kanada’ya götürmeniz gerekmiyor. Size iki seçenek sunuluyor:

1- Yatırım Seçeneği
En az 800 bin Kanada dolarını, 5 yıl ve 3 ay süresince Kanada Göçmen Fonu’na sıfır faizle yatırabilirsiniz. Paranızın tamamını 5 yıl 3 ay sonra kesintisiz geri alırsınız.

2- Banka Kredisi
Eğer 800 bin kanada dolarını, 5 yıl gibi uzun bir süre bir yere bağlamak istemezseniz, sadece 180 bin Kanada Doları geri dönüşümsüz ödeme yaparak, bir Kanada bankasının sizin adınıza Göçmen Fonu’na gerekli 800 bin Kanada Doları’nı yatırmasını sağlayabilirsiniz. Ancak, bu 180 bin dolar, Kanada Bankasına faiz olarak gideceği için geri alınamıyor.

Her 2 seçenekte de, yaptığınız bu yatırıma karşılık yatırımı takip eden 3 veya 4 yıl içinde Kanada Vatandaşlığı size hediye ediliyor.

Hızlı vatandaşlık ve göçmenlik şansı veren ülkeler içinde, Kanada’nın sunduğu bu imkan bence en iyisi. Hem diğer ülkelere göre daha az yatırım yapmak gerekiyor hem de diğer ülkelere göre daha çabuk vatandaş olunabiliyor.

Darısı, tüm sınırların kalkması hayali ile, parası olsun olmasın herkesin başına!


Vizesiz Dünya

Vizesiz Dünya, İngiltere Göçmenlik Kanunu'nda olan değişiklikleri, vizelerde yaşanılan sorunları ve haksızlıkları, mahkeme kararlarını burada bilgisayar ekranlarına taşıyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: