Güzel haberler devam ediyor. Ankara Anlaşmasında dosya incelemeleri, geçici memurların da katkısıyla son hızla devam ediyor.

Dün itibarıyla, en son 15 Şubat 2013’te yapılan başvurular incelenmekteydi. Buradan geçtiğimiz haftalarda 6 ay olan ortalama inceleme süresinin, dün itibarıyla 4 aya düştüğünü söylemek yanlış olmayacaktır. Umarım bu hızla incelemeler devam eder ve bekleme süresi daha da makul olan 3-4 haftaya düşmüş olur.


Vizesiz Dünya

Vizesiz Dünya, İngiltere Göçmenlik Kanunu'nda olan değişiklikleri, vizelerde yaşanılan sorunları ve haksızlıkları, mahkeme kararlarını burada bilgisayar ekranlarına taşıyor.

2 yorum

Emre · 08/06/2013 11:25 tarihinde

Merhabalar,
Tesekkur ederim oncelikle boyle guzel bir blog hazirladiginiz icin. Bir sorum olacakti.
Burada yapilan basvurularin incelenmesi ne kadar suruyor acaba? Misal, 15 Subat basvurulari dun incelenmeye baslandiysa kac gun icerisinde o basvurular sonuclaniyor, karara baglaniyor ve bunu basvuru sahibi kac gun icerisinde vizesine kavusabiliyor? Bu konuda bilginiz var mi acaba?

Iyi haftasonlari

    Vizesiz Dünya · 08/06/2013 11:42 tarihinde

    Eğer dosya memuru, başvurudaki tüm belgeleri yeterli görürse ve tatmin olursa, aynı günde kararını verir. Dosyada eksiklik bulursa, ek evrak ister. Dosyada eksik evrak bulmaz ancak basvurudan tatmin olmasa, yine ayni gün red kararını verir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: