Hatırlanacağı üzere, geçen yıl OISC üyesi bir kaç danışmanlık firmasının, vize başvurularında müşterilerine sahte evrak hazırlattıkları ortaya çıkınca, İçişleri Bakanlığı, OISC (Office of Immigration Services Commissioner) denetimindeki danışmanlık firmalarının yetkilerine son vermeyi ciddi olarak düşündüğünü açıklamıştı.

24 Mayıs 2012’ye kadar kamu görüşüne açık tutulan yeni kanun tasarısında, kimilerine göre OISC kurumu toptan kaldırılması söz konusu. Ancak, büyük bir kesim, OISC kurumunun kaldırılmasının, vizeye başvuracak kişilerin seçim şansını kısıtlayacağından yola çıkarak, OISC kurumunun daha etkili denetimler sağlaması yönünde ıslah edileceği görüşünde.

Hükümetin, OISC danışmanlarından bazılarının yetersiz, bilgisiz ya da kötü niyetli olmasından son derece rahatsız olduğu biliniyor. 2012 yıl sonuna kadar OISC ve denetime bağlı diğer şirketlerin örneğin Avukat (Solicitors) ve Savunmanların (Barristers) durumunun ne olacağını hep beraber öğreneceğiz.


Vizesiz Dünya

Vizesiz Dünya, İngiltere Göçmenlik Kanunu'nda olan değişiklikleri, vizelerde yaşanılan sorunları ve haksızlıkları, mahkeme kararlarını burada bilgisayar ekranlarına taşıyor.

0 yorum

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: