Geçen yıl bizzat göçmenlik bakanı “immigration minister” tarafından açıklandığı üzere, Post Study Work vizesi, 6 Nisan 2012 tarihi itibarıyla tarihe karışıyor. Bu vize ile, İngiltere’de yüksek eğitimden mezun olan yabancılara, 2 yıla kadar kendi işini yapma ve/veya bir yerde çalışma hakkı veriliyordu.

Post Study Work vizesi, bugüne kadar onbinlerce yabancı öğrenciye mezuniyetlerinden sonra iş tecrübesi edinme olanağı sağlıyordu.

Post Study Work vizesinden yararlanmak isteyenlerin, vize tamamen kaldırılmadan önce, en geç 5 Nisan 2012 tarihine kadar başvuruda bulunması gerekiyor.

Post Study Work vizesinin yerine, yılda sadece 1000 kişilik kotaya sahip, TIER 1 Graduate Entrepreneur vizesi uygulamaya alınacak. Bu yeni vize türü, İngiltere’de iş kurmak için çok parlak fikirleri olan yeni mezun durumdaki yabancı öğrencileri kapsayacak.

Türk Vatandaşları ise, bu yeni vize yerine, doğrudan daha avantajlı olan Ankara Anlaşması vizesine başvurmaları mantıklı olacaktır.


Vizesiz Dünya

Vizesiz Dünya, İngiltere Göçmenlik Kanunu'nda olan değişiklikleri, vizelerde yaşanılan sorunları ve haksızlıkları, mahkeme kararlarını burada bilgisayar ekranlarına taşıyor.

0 yorum

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: